Adwokat Kraków - odszkodowania
Problematyka ODSZKODOWAŃ jest bardzo szeroka, w grę wchodzi tu bowiem odpowiedzialność za szkodę na mieniu i na osobie. Przy czym ta odpowiedzialność może przybrać formę odszkodowania za szkodę majątkową lub zadośćuczynienia za szkodę niemajątkową. Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnika (adwokata) w tym zakresie? Przede wszystkim są to sprawy, które dzięki umiejętnemu ich poprowadzeniu pozwolą Ci wyrównać Twoją stratę. Oczywiście można powiedzieć, że niektórych sytuacji nie da się cofnąć i żadne pieniądze tego nie zrekompensują lecz musisz pamiętać, że obracamy się jedynie w granicach ustalonego porządku prawnego i jeśli nosisz się z zamiarem uzyskania rekompensaty to będzie ona przyznana w ramach tego co przewidziano w przepisach.
Przeanalizuje Twoją sprawę i wskaże Ci czy powinieneś żądać odszkodowania czy dodatkowo możesz żądać też zadośćuczynienia. Powiem Ci ile mniej więcej możesz się domagać. Sprawdzę czy Twoje roszczenie nie jest przedawnione. Rozważę Twoje żądania po kontem domagania się dodatkowo renty. Jeśli w wypadku straciłeś osobę bliską powiem Ci kto jeszcze poza Tobą może żądać zadośćuczynienia. Wskażę Ci czy zasadne jest żądanie ustalenia odpowiedzialności sprawcy za szkody mogące powstać w przyszłości ze zdarzenia które je wywołało. Wyjaśnię Ci kwestie związane z dziedziczeniem roszczeń odszkodowawczych.
Jakie przykładowo sprawy wchodzą w grę?
Jeśli miałeś wypadek komunikacyjny (drogowy) w którym Twój pojazd uległ uszkodzeniu i nie zgadzasz się z proponowaną przez ubezpieczyciela wysokością odszkodowania możesz skorzystać z mojej pomocy. Jeśli dodatkowo w wypadku ucierpiały osoby uważam, że powinieneś skorzystać z takiej pomocy. Jest dość powszechną praktyką, że ubezpieczyciele zaniżają wysokość świadczenia proponując poszkodowanemu zawarcie ugody na niekorzystanych dla niego warunkach. Z racji, że przy szkodzie na osobie w grę wchodzą duże kwoty, bez sądu raczej się nie obejdzie. A jeśli tak to musisz wiedzieć, że postępowanie będzie prowadzone w trybie procesu, w którym Sąd nie podejmuje działań z urzędu, nie zrobi czegoś za Ciebie jak to może mieć miejsce w postępowaniu nieprocesowym, to znaczy nie będzie Ci w żaden sposób pomagać. Sam będziesz musiał wiedzieć co i kiedy zrobić pod rygorem utraty możliwości dokonania tych czynności w przyszłości z negatywnymi z tego powodu konsekwencjami dla Ciebie. Dodatkowo ubezpieczyciel posłuży się przeciwko Tobie profesjonalną reprezentacją w postaci adwokata lub radcy prawnego, który będzie tylko czyhać na Twój błąd. Jeśli więc nie czujesz się na siłach aby samodzielnie poradzić sobie z taką sprawę zgłoś się do mnie.
Inne sprawy w których możesz żądać odszkodowania lub zadośćuczynienia wchodzą w grę w razie wypadku przy pracy, nawet gdy pracę wykonywałeś na podstawie umowy cywilnoprawnej (zlecenia lub o dzieło) lub nawet gdy była ona świadczona „na czarno”; błędu medycznego np. niewłaściwej diagnozy, błędu operacyjnego lub zaniedbań personelu medycznego; naruszenia dobra osobistego w przypadku zniesławienia, naruszenia prywatności lub innych działań, które wpłynęły negatywnie na Twoje dobro osobiste. Końcowo należy podkreślić, że katalog sytuacji w jakich można żądać odszkodowania nie jest zamknięty, gdyż zgodnie z art. 415 kodeksu cywilnego kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę zobowiązany jest do jej naprawienia.